Strona główna Związki Rocznica związku – Jak warto ją upamiętniać

Rocznica związku – Jak warto ją upamiętniać

1469
0
rocznica związku
Warto zadbać by rocznica związku zawsze miała wyjątkowy charakter

Każda rocznica związku powinna być pewnego rodzaju świętem, pozwalającym cieszyć się ze wspólnie spędzonego czasu. Warto więc takie dni upamiętniać w jakiś szczególny sposób. Jak można to zrobić by wzmocnić wzajemne relacje?

Niewątpliwie rocznica związku to przede wszystkim doskonały moment na przypomnienie, które pozwala wzmacniać wzajemne relacje dwojga ludzi. Długotrwałe uczucia wymagają bowiem utrzymania w pamięci najważniejszych chwil ze wspólnego życia. To właśnie one umożliwiają wzmacnianie miłości, opartej na wspólnych doświadczeniach.

Rocznica związku to dobry moment na wspomnienia

Wielu ludzi bagatelizuje takie okazje i spłyca je do typowych i materialnych prezentów lub ogranicza się do wspólnego wyjścia do kina. Warto jednak czasem zrobić coś więcej, by każda rocznica związku dała wewnętrzny impuls do czerpania przyjemności oraz rozwiania wszelkich wątpliwości. Jak zatem warto upamiętniać ten dzień?

Album wspomnień

Najcudowniejszą pamiątką wyjątkowych chwil są zdjęcia czy filmy dotyczące wspólnie spędzonego czasu. Dzięki ofercie wielu agencji fotograficznych, można pokusić się o stworzenie fotoksiążki, która stanie się okazją do wspominek. Każdy kolejny rok zamknięty w jednej, nowej książce, która stanie się zbiorem najcudowniejszych wspomnień. Takie pamiątki maja niezwykłą siłę sentymentalną, a ich wartość będzie rosła z każdym kolejnym rokiem.

A może by tak gdzieś wyjechać?

Możecie postawić sobie cel. Przy okazji kolejnej rocznicy związku wybrać wspólnie miejsce, do którego wybierzecie się razem za rok. Może marzy się Wam kolacja u stóp wieży Eiffela? A może wolicie wycieczkę w ciepłe kraje, gdzieś, gdzie będziecie mieli okazję spędzić czas tylko we dwoje? Ustalcie sobie miesięczny budżet, jaki jesteście w stanie przeznaczać na tą przygodę i odkładajcie pieniądze do przysłowiowej skarpety, a już za rok będziecie upamiętniać rocznicę związku w jakimś wyjątkowym miejscu.

W tak doniosłym dla każdego związku dniu warto sobie wyznaczać cele na kolejny rok. Dzięki temu rocznica związku stanie się pewnego rodzaju podsumowaniem oraz impulsem do dalszego, szczęśliwego życia we dwoje.

Nie tylko upominek

Rocznica związku to dla wielu ludzi doskonała okazja do podarunku. Warto jednak postawić na coś wyjątkowego i osobistego. Dzięki temu mamy szansę pokazać, że znamy najbardziej wyczekiwane symbole własnego oddania i zależy nam na wspólnych relacjach uczuciowych.

Tak, jak symbolem i wielką pamiątką ze ślubu jest obrączka, tak partnerzy, którzy żyją w wolnym związku mogą upamiętniać rocznice w podobny sposób. Może podarować partnerce naszyjnik z wygrawerowanymi inicjałami oraz datą, która ma dla Was magiczne znaczenie? To samo można zrobić z bransoletką i resztą biżuterii. Podobnie można zrobić z zegarkiem dla niego. Warto jednak pamiętać by nie decydować się na prezenty szablonowe i tandetne. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na silną symbolikę.

Ustalcie wspólne rytuały

Rocznica związku może być upamiętniana na bardzo wiele różnych sposobów, które mogą się przerodzić w coroczne i niecodzienne rytuały. Tego dnia można wyjąć z barku najstarsze wino i założyć na siebie bieliznę, w której zwykle nie pokazuje się partnerowi. A on może obsypać cię większą niż zwykle ilością kwiatów, albo zaśpiewać serenadę, grając przy tym na gitarze. Nie zna podstawowych chwytów? Ma przecież cały rok, cóż więc stoi na przeszkodzie, aby się ich nauczył? W tym dniu trzeba się bawić ze wszystkich sił, a wzajemne zaangażowanie jest wartością najważniejszą.

Niektórzy ludzie uważają, że rocznica związku to również doskonały moment na wspólne wyzwania. Może to być skok ze spadochronem lub wspólne przebiegnięcie 20 km. Wszystko zależy od waszych indywidualnych predyspozycji i oczekiwań. Warto jednak zadbać o wyjątkowy charakter podejmowanych przedsięwzięć, najlepiej zaplanowanych znacznie wcześniej i przerastających trochę wasze obecne bariery i możliwości.

Zabawy w łóżku

Tego jednego dnia, wieczorem czy nocy możecie poczuć się naprawdę wyzwoleni. Należy zapomnieć o tym, co nie wypada, a pamiętać o tym co przyjemne. Najlepiej spełnijcie swoje fantazje erotyczne i dzikie marzenia. Odwiedźcie razem sex-shop, gdzie nie brakuje ciekawych zabawek. Zainwestujcie w grę erotyczną, która pomoże wam nabrać dystansu do pewnych spraw, a jednocześnie nakłoni do kreatywności.

Może warto też kupić zmysłową bieliznę? Bo kto powiedział, że najbardziej seksowna jest nagość? Bądź dziś tajemnicza, otwarta na nowe doświadczenia, a twój partner z pewnością na długo zapamięta tą rocznicę związku. A może by tak truskawkowy deser z bitą śmietaną? Nie koniecznie na gofrach czy w postaci galaretki. Daj się porwać emocjom.

Możecie również zbliżyć się do siebie w jakimś bardzo nietypowym miejscu. Wspólnie przeżyty dreszczyk emocji na pewno zapewni wam długotrwałe wspomnienia. Dzięki nim oboje poczujecie się znacznie pewniej, a wspólne doznania zwiększą wzajemne zaufanie.

Standardowo, we dwoje

Nie ważne jak będziecie upamiętniać rocznicę związku, ważne, że we dwoje. Nawet jeżeli akurat dziś jedno z was jest gdzieś na drugim końcu świata, istnieją przecież telefony i Internet. Możecie porozmawiać przez Skype, wysłać sobie kilka sms’ów… i zatęsknić. W ten sposób można również urządzić doskonałą grę lub nawet prywatne show. Wszystko zależy od waszych inwencji. Zawsze warto jednak wspominać wszystkie dobre chwile, które razem spędziliście i myśleć o kolejnych, które jeszcze wspólnie spędzicie.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.