Strona główna Związki Jak zbudować zdrowy i szczęśliwy związek

Jak zbudować zdrowy i szczęśliwy związek

1329
0
szczęśliwy związek
Zawsze warto wiedzieć jak postępować, by zbudować zdrowy i szczęśliwy związek na długie lata.

Wielu ludzi zastanawia się co należy zrobić, by zbudować zdrowy i szczęśliwy związek, mający szansę na trwałe i wzajemne porozumienie. Niestety, najczęstszą przyczyną wszelkich niepowodzeń jest zapominanie o podstawowych regułach i zależnościach. Szczęśliwy związek to ciągła praca nad sobą i partnerstwo w codziennym życiu.

Związek, który opiera się na prawdziwej miłości, ma szansę przetrwać długie lata. W gruncie rzeczy chodzi tu jednak o rodzaj partnerstwa, gdzie obie strony aktywnie angażują się w każdy aspekt związku. Nie jest to zadanie, które da się wykonać bez współpracy drugiej osoby.

Nierzadko wkładany weń wysiłek okazuje się zbyt duży, przez co jeden z partnerów lub oboje dają za wygraną, doprowadzając do rozkładu więzi. Najczęściej jednak podtrzymanie udanego związku nie jest wcale tak skomplikowaną sprawą. Oto kilka porad dla par, które chciałyby taką trwałą więź zbudować i bardzo długo cieszyć się wzajemnym szczęściem.

Szczęśliwy związek? Na początku jest zawsze miłość…

Podstawowe pytanie brzmi: czy naprawdę kochasz osobę, z którą jesteś? Nie ma sensu ciągnąć dalej relacji, jeżeli masz w tej kwestii jakiekolwiek wątpliwości. Jeśli naprawdę kochasz jakąś osobę, pragniesz robić rzeczy, które sprawiają jej przyjemność. Jest warta tego, by się dla niej zmieniać. Istnieją takie cechy charakteru, które szczególnie źle wpływają na związek.

Twoja gotowość do zmian ściśle zależy od tego, jak mocno kochasz. Żeby zbudować zdrowy i szczęśliwy związek uczucia muszą być wzajemne. Nie chodzi o to by stale sobie coś mówić, co też jest ważne, ale o to by prawdziwe wspierać się we wszelkich trudnościach. Kochająca osoba nigdy nie jest obojętna, daje z siebie wszystko, by ulżyć swojemu partnerowi.

Wzajemne traktowanie jest punktem wyjścia dla zbudowania szczęśliwego związku

Szacunek, lojalność i uczciwość to filary zdrowej relacji. Jeśli którykolwiek z nich zawiedzie, związek jest raczej skazany na niepowodzenie. Szczerze mówiąc, owe trzy cechy są ściśle ze sobą powiązane. Weź to pod uwagę. Żeby zbudować zdrowy i szczęśliwy związek należy zadbać o jego fundamenty, które stanowią Twój stosunek do wzajemnych relacji. Jeśli kogoś szanujesz, będziesz dbał o to, aby nie zawieść jego zaufania. Nieuczciwe zachowanie oznacza, iż nie szanujesz danej osoby na tyle, aby zdobyć jej ufność. Jeśli zaś jesteś wobec kogoś uczciwy, idzie za tym lojalność. Niewierność z całą pewnością można określić jako akt nieuczciwości, okazanie braku szacunku i zachowanie nielojalne względem partnera.

W szczęśliwym związku udziela się energia życia

Podtrzymuj w sobie pasję i zaangażowanie w związek niezależnie od tego, jak długo razem jesteście. Nie zapominaj o tym, co w pierwszej kolejności sprawiło, że się w sobie zakochaliście. Nie pozwól, by wasza zażyłość wygasła. Poszukaj sposobów na urozmaicenie wspólnie spędzanego czasu. Chodźcie na randki tak jak dawniej, wybierzcie się na długą wycieczkę lub po prostu poprzytulajcie się do siebie po długim dniu. Takie proste przyjemności pomogą podtrzymać w obojgu z was zadowolenie z życia, a tym samym budować szczęśliwy związek. Zawsze warto zadbać o stałe ożywianie swoich relacji w związku.

Porozumienie to podstawa szczęśliwego związku

Żeby zbudować szczęśliwy związek nauczcie się porozumiewać. Bardzo często bywa tak, że ludzie tłamszą w sobie uczucia ze strachu przed zranieniem drugiej osoby. W rzeczywistości jednak takim działaniem robisz krzywdę nie tylko sobie, lecz również swojemu partnerowi. Możesz nawet się rozchorować, kumulując w sobie zdenerwowanie z powodu różnych spraw. W końcu negatywne uczucia i tak wypłyną na wierzch, a jeśli były długo powstrzymywane, możesz stracić nad nimi kontrolę.

Takie postępowanie jest też z całą pewnością nieuczciwe wobec partnera, który na co dzień nieświadom uraz, jakie do niego żywisz, nagle zostaje zasypany gradem wyrzutów. Warto wyjaśniać sobie na bieżąco wszystko, co mogłoby mieć negatywny wpływ na wasze relacje, należy też podchodzić ze zrozumieniem do punktu widzenia partnera. Nie unikaj konfrontacji za wszelką cenę, bo to niczego nie rozwiązuje. By zbudować zdrowy i szczęśliwy związek należy zadbać o wasz kanał komunikacji i nauczyć się rozmawiać o wszystkim. Musi on umożliwiać stałe i nieograniczone porozumiewanie się, dzięki czemu każde z was będzie rozumiało drugiego. Bez tego nie da się długo funkcjonować we wzajemnej bliskości.

Co jeszcze warto wiedzieć o szczęśliwym związku

Większość ludzi myśli, że gdy chcą zbudować zdrowy i szczęśliwy związek wystarczy im tylko miłość. Niestety nie do końca. Jest ona warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym. Bez odpowiedniej pracy i dbałości, często bardzo szybko wygasa, a wzajemne stosunki mogą przerodzić się w zupełnie wrogie. Należy pamiętać, że wiele zależy od naszego szacunku dla samej instytucji trwałego związku. Dla osiągnięcia sukcesu obie strony muszą czuć przyjemność z bycia w malutkiej wspólnocie, jaką jest relacja dwojga ludzi.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.