Strona główna Związki Jak zbudować zdrowy i szczęśliwy związek

Jak zbudować zdrowy i szczęśliwy związek

370
0
PODZIEL SIĘ
szczęśliwy związek
Zawsze warto wiedzieć jak postępować, by zbudować zdrowy i szczęśliwy związek na długie lata.

Wielu ludzi zastanawia się co należy zrobić by zbudować zdrowy i szczęśliwy związek, mający szansę na trwałe, wzajemne porozumienie. Niestety, najczęstszą przyczyną wszelkich niepowodzeń jest zapominanie o podstawowych regułach i zależnościach.

Związek, który opiera się na prawdziwej miłości, ma szansę przetrwać długie lata. W gruncie rzeczy chodzi tu jednak o rodzaj partnerstwa, gdzie obie strony aktywnie angażują się w każdy aspekt związku. Nie jest to zadanie, które da się wykonać bez współpracy drugiej osoby.

Nierzadko wkładany weń wysiłek okazuje się zbyt duży, przez co jeden z partnerów lub oboje dają za wygraną, doprowadzając do rozkładu więzi. Najczęściej jednak podtrzymanie udanego związku nie jest wcale tak skomplikowaną sprawą. Oto kilka porad dla par, które chciałyby taką trwałą więź zbudować i bardzo długo cieszyć się wzajemnym szczęściem.

Na początku jest zawsze miłość

Podstawowe pytanie brzmi: czy naprawdę kochasz osobę, z którą jesteś? Nie ma sensu ciągnąć dalej relacji, jeżeli masz w tej kwestii jakiekolwiek wątpliwości. Jeśli naprawdę kochasz jakąś osobę, pragniesz robić rzeczy, które sprawiają jej przyjemność. Jest warta tego, by się dla niej zmieniać. Istnieją takie cechy charakteru, które szczególnie źle wpływają na związek.

Twoja gotowość do zmian ściśle zależy od tego, jak mocno kochasz. Żeby zbudować zdrowy i szczęśliwy związek uczucia muszą być wzajemne. Nie chodzi o to by stale sobie coś mówić, co też jest ważne, ale o to by prawdziwe wspierać się we wszelkich trudnościach. Kochająca osoba nigdy nie jest obojętna, daje z siebie wszystko, by ulżyć swojemu partnerowi.

Wzajemne traktowanie jest punktem wyjścia

Szacunek, lojalność i uczciwość to filary zdrowej relacji. Jeśli którykolwiek z nich zawiedzie, związek jest raczej skazany na niepowodzenie. Szczerze mówiąc, owe trzy cechy są ściśle ze sobą powiązane. Weź to pod uwagę. Żeby zbudować zdrowy i szczęśliwy związek należy zadbać o jego fundamenty, które stanowią Twój stosunek do wzajemnych relacji. Jeśli kogoś szanujesz, będziesz dbał o to, aby nie zawieść jego zaufania. Nieuczciwe zachowanie oznacza, iż nie szanujesz danej osoby na tyle, aby zdobyć jej ufność. Jeśli zaś jesteś wobec kogoś uczciwy, idzie za tym lojalność. Niewierność z całą pewnością można określić jako akt nieuczciwości, okazanie braku szacunku i zachowanie nielojalne względem partnera.

Energia życia się udziela

Podtrzymuj w sobie pasję i zaangażowanie w związek niezależnie od tego, jak długo razem jesteście. Nie zapominaj o tym, co w pierwszej kolejności sprawiło, że się w sobie zakochaliście. Nie pozwól, by wasza zażyłość wygasła. Poszukaj sposobów na urozmaicenie wspólnie spędzanego czasu. Chodźcie na randki tak jak dawniej, wybierzcie się na długą wycieczkę lub po prostu poprzytulajcie się do siebie po długim dniu. Takie proste przyjemności pomogą podtrzymać w obojgu z was zadowolenie z życia, a tym samym budować szczęśliwy związek.

Porozumienie to podstawa szczęśliwego związku

Żeby zbudować szczęśliwy związek nauczcie się porozumiewać. Bardzo często bywa tak, że ludzie tłamszą w sobie uczucia ze strachu przed zranieniem drugiej osoby. W rzeczywistości jednak takim działaniem robisz krzywdę nie tylko sobie, lecz również swojemu partnerowi. Możesz nawet się rozchorować, kumulując w sobie zdenerwowanie z powodu różnych spraw. W końcu negatywne uczucia i tak wypłyną na wierzch, a jeśli były długo powstrzymywane, możesz stracić nad nimi kontrolę.

Takie postępowanie jest też z całą pewnością nieuczciwe wobec partnera, który na co dzień nieświadom uraz, jakie do niego żywisz, nagle zostaje zasypany gradem wyrzutów. Warto wyjaśniać sobie na bieżąco wszystko, co mogłoby mieć negatywny wpływ na wasze relacje, należy też podchodzić ze zrozumieniem do punktu widzenia partnera. Nie unikaj konfrontacji za wszelką cenę, bo to niczego nie rozwiązuje. By zbudować zdrowy i szczęśliwy związek należy zadbać o wasz kanał komunikacji i nauczyć się rozmawiać o wszystkim. Musi on umożliwiać stałe i nieograniczone porozumiewanie się, dzięki czemu każde z was będzie rozumiało drugiego. Bez tego nie da się długo funkcjonować we wzajemnej bliskości.

Co jeszcze warto wiedzieć

Większość ludzi myśli, że gdy chcą zbudować zdrowy i szczęśliwy związek wystarczy im tylko miłość. Niestety nie do końca. Jest ona warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym. Bez odpowiedniej pracy i dbałości, często bardzo szybko wygasa, a wzajemne stosunki mogą przerodzić się w zupełnie wrogie. Należy pamiętać, że wiele zależy od naszego szacunku dla samej instytucji trwałego związku. Dla osiągnięcia sukcesu obie strony muszą czuć przyjemność z bycia w malutkiej wspólnocie, jaką jest relacja dwojga ludzi.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie są niezbędne składniki odżywcze wegetariańskiej diety
Następny artykułTaniec – Dlaczego jest doskonałą formą wypoczynku
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.