Strona główna Nauka i kariera Jaką pracę w domu wykonywać wychowując dzieci

Jaką pracę w domu wykonywać wychowując dzieci

1303
3
praca w domu
Można znaleźć sobie pracę w domu i wychowywać dzieci

W dzisiejszych czasach każdy grosz się liczy, a wiedzą to szczególnie ludzie wychowujący dzieci. Dlatego coraz częściej kobiety chcą wykonywać jakąś pracę w domu wychowując dzieci. Jakie maja na to szanse? Podajemy kilka cennych wskazówek, kiedy praca w domu może być atrakcyjna.

Coraz częściej mamy, które siedzą w domu i zajmują się wychowywaniem dzieci, zaczynają szukać pomysłów na dorobienie do domowego budżetu. Nic w tym dziwnego, w końcu każda mama marzy o odrobinie niezależności, a i każdy zastrzyk gotówki jest w domu mile widziany. Mamy, które opiekując się dziećmi, spełniają się także zawodowo, cieszą się dużo lepszym samopoczuciem, lepiej radzą sobie ze stresującymi sytuacjami, bo mając pracę w domu mogą oderwać się nieco od codzienności.

Mimo to wiele jest kobiet, które uważają, że siedząc w domu nie można zarobić sensownych pieniędzy, a wszystkie oferty tego typu prac są próbą oszustwa internetowego. Tymczasem można znaleźć sobie pracę w domu i naprawdę trochę zarobić, a połączenie roli matki z spełnieniem zawodowym, jest jak najbardziej możliwe! Trzeba tylko znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Praca w domu a wykształcenie

Podstawowe pytania jakie należy sobie zadać zanim zaczniemy szukać pomysłu na biznes. Jeśli posiadasz wykształcenie zawodowe lub wyższe, warto zacząć kombinować w tym kierunku. Może biegle władasz obcym językiem lub ukończyłaś jakieś kursy księgowości albo wizażu? Prawie każdy zawód lub wykształcenie można odpowiednio wykorzystać i podjąć pracę w domu! W dobie internetu nawet psycholog może pracować online. Wiedzę ze swojej specjalności lub ulubionej dziedziny możesz także wykorzystywać np. do pisania fachowych tekstów na strony internetowe. Wystarczy poszukać i pokombinować.

Pisanie… czy za to płacą?

Oczywiście! Jeśli masz tzw. lekkie pióro i stały dostęp do internetu… to świetna opcja dla Ciebie! Zlecenia są bardzo różnorodne, mogą być to luźne teksty, tak zwane precle, albo ambitniejsze np. na bloga czy stronę internetową. Coraz popularniejszy staje się także marketing szeptany, w którym płacą nam za umieszczanie przychylnych komentarzy i wpisów na forach.

Pieniądze wydają się niewielkie, bo na początek jest to ok. 1,50 za 1000 znaków (zależy od zlecenia), ale im bardziej się wprawimy, tym mniej czasu zajmuje nam napisanie takiego tekstu, a i dobrze płatnych zleceń przybywa. Nasz zarobek w dużej mierze zależy od tego, ile czasu poświęcimy na pisanie, bo zleceń jeszcze długo nie zabraknie. To świetny sposób na pracę w domu, bo można ją wykonywać w każdej chwili, która nam odpowiada.

Hand made to dla wielu idealna praca w domu

Dużą popularnością cieszą się także rozmaite ręczne robótki, tak zwane hand made. Jeśli przejawiasz zdolności w tym kierunku, warto spróbować! Tutaj też wybór jest szeroki. Są to nie tylko ręcznie szyte ubrania i akcesoria, ale też zabawki, ślubne zaproszenia, kartki okolicznościowe czy ozdoby świąteczne. Pomyśl w czym jesteś dobra?

Może właśnie taką pracę w domu będziesz w stanie wykonywać. Z rynkiem zbytu też nie powinno być problemu, najpierw możesz spróbować rozreklamować swoje dzieła wśród znajomych, później allegro, profil na facebooku… świat stoi otworem i mimo tego, że takich małych biznesów wciąż przybywa, na rynku ciągle jest miejsce! Liczy się oryginalny pomysł i wykonanie. Pamiętaj, że zainwestowany dzisiaj czas może zwracać się latami. Być może masz nieprzeciętny talent, na który zawsze znajdą się odbiorcy. Warto coś zacząć, by zobaczyć jak nam idzie.

Kiedy niania może okazać się szczególnie pomocna?

Jeśli wychowujesz jedno lub więcej dzieci, z pewnością masz już spore doświadczenie w opiece nad nimi. Posiadasz też sporo zabawek oraz odpowiednio przystosowane mieszkanie, a do tego masz dużo cierpliwości… czemu, więc nie miałabyś zarabiać na opiece nad dziećmi? To doskonały sposób na pracę w domu.

Wystarczy, że dodasz ogłoszenie w lokalnych serwisach, a na pewno znajdzie się jakaś mama, która poszukuje doświadczonej niani. Warto również rozreklamować się jakimiś prostymi ulotkami i roznieść je w okolicy. Dzieci w towarzystwie chowają się lepiej, Ty zarabiasz siedząc w domu.. same plusy! Możesz nawet pomyśleć o otwarciu profesjonalnego klubu malucha, jeśli interesuje Cię działalność na większą skalę.

Jak rozpocząć pracę w domu?

W dzisiejszych czasach, w internecie znajdziemy wszystko. Co za tym idzie znacznie wzrosły możliwości zarabiania w domu i przez internet. Jeśli posiadasz jakiś kapitał i pomysł na rozkręcenie własnego biznesu, możesz pomyśleć np. o własnym sklepie internetowym. Zanim zaczniesz rozkręcać własny biznes, koniecznie przeanalizuj sytuację na rynku, celuj w usługi i produkty niszowe.

Zorientuj się w trendach zagranicznych, z reguły z pewnym opóźnieniem docierają i do nas. Koniecznie zorientuj się też jak wygląda Twoja sytuacja od strony prawnej, jeśli chcesz rozkręcić własny biznes, musisz legalnie zarejestrować firmę. Pamiętaj też, że sprzedaż w internecie nie zwalnia Cię z płacenia podatków. Pamiętaj również, że właśnie przez taką pracę w domu rozwinęło się wiele wspaniałych biznesów. Może Twój będzie następny?!

Miej cały czas oczy i uszy szeroko otwarte, przeglądaj fora, ogłoszenia, szukaj inspiracji! Można znaleźć sobie zajęcie na wiele różnych sposobów, więc czemu Ty nie miałabyś spróbować? Praca w domu może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

3 KOMENTARZE

  1. Ja jak urodził się mały Antoś to zdecydowałam się na otworzenie pracowni z haftem komputerowym, technikę znałam bo miałam hafciarkę z berniny taką co prawda bardziej hobbystyczną więc zainwestowałam w profesjonalny też od nich sprzęt i z jednej strony pracuje a z drugiej strony wiem, że nic w rozwoju małego szczęśliwie mnie nie omija

  2. Też zajmuję się haftem komputerowym wychowując w domu dziecko. Klientów mam całkiem sporo – głównie jakieś zamówienia zaporszeń na śluby itp. Pogodzenie takiej pracy z wychowywaniem to przede wszystkim kwestia dobrej organizacji. Zabieram się do pracy na mojej berninie wtedy, kiedy mona córeczka słodko śpi. W dodatku haft komputerowy to naprawdę bardzo tani biznes. Bardzo mało płaci się za igły, nici, a sporo można policzyć za zrobioną rzecz. Ja nie żałuję! 🙂

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.