Strona główna Rozwój osobisty Zarządzanie czasem – Zwiększenie swojej produktywności

Zarządzanie czasem – Zwiększenie swojej produktywności

967
0

5. Pozbądź się telewizora

Nie czujesz przypadkiem, że oglądanie telewizji ci nie służy? Sprzedaj odbiornik. Będzie to jedna z lepszych decyzji w twoim życiu. Zyskasz sporo czasu, który będziesz mógł spożytkować w bardziej konstruktywny sposób. Zmusi cię to do zmiany planu dnia i znacznie polepszy zarządzać czasem.

Znajdujesz się w takiej właśnie kłopotliwej sytuacji? Może jesteś osobą, która łatwo się rozprasza i błądzi myślami? Jeżeli nie „potrzebujesz” telewizora, a – wręcz przeciwnie – rujnuje on twoją wydajność? W takiej sytuacji zdecydowanie go sprzedaj lub oddaj komuś innemu.

6. Kup sobie kalendarz z planerem

Dzięki temu „gadżetowi” zwiększysz swoją produktywność i będziesz w stanie wydajniej zarządzać czasem. Umieść go gdzieś w widocznym miejscu i przed rozpoczęciem dnia zapisuj planowane zadania.

Możesz tez zapisać sobie ważniejsze plany z miesięcznym, czy nawet rocznym wyprzedzeniem.

7. Wydziel sobie pokój do pracy

Jeżeli pracujesz w domu na komputerze, najłatwiej ci będzie, jeśli wyznaczysz sobie pomieszczenie do pracy. Dzięki lepszej organizacji swojego stanowiska zarządzanie czasem na pewno stanie się skuteczniejsze. Warto również zawsze zadbać o porządek i właściwe rozmieszczenie niezbędnych pomocy i materiałów.

Warunki domowe mogą w naturalny sposób rozpraszać. Trudno będzie ci dobrze zarządzać czasem, przesiadując w pokoju pełnym „kuszących” rzeczy, takich jak jedzenie, słodycze, smartfon, telewizor, czasopisma, itp. W takim otoczeniu naprawdę nie jest łatwo się skoncentrować!

Przemebluj wolny pokój i przerób go na biuro. Usuń z niego wszelkie elementy rozpraszające, abyś mógł osiągnąć całkowite skupienie i w pełni zaangażować się w pracę. Jeżeli nie jest to możliwe to rozważ warianty alternatywne. Być może praca w domu nigdy nie będzie tobie właściwie sprzyjać i powinieneś poszukać jakiegoś innego miejsca.

8. Przestań wykręcać się od pracy

Gonią cię terminy, musisz zrobić ważne rzeczy, a ty tylko szukasz wymówek. Skorzystaj z rady Nike i „po prostu to zrób!

Nie ma innej zasady. Najlepiej zacząć dzień od rzeczy najtrudniejszych, które leżą nam w podświadomości i wyraźnie ciążą na naszych barkach. Optymalne zarządzanie czasem jest możliwe tylko wtedy, gdy przestaniemy odwlekać i codziennie zaczniemy od „zjedzenia najbardziej obrzydliwej żaby„.

9. Kup sobie poradnik, omawiający zarządzanie czasem

Nic nie zastąpi wartościowej lektury, jeśli chodzi o dogłębne przestudiowanie tematu. Kup tak wiele najwyższej klasy książek na temat zarządzania czasem, jak tylko możesz, aby czerpać z nich nowe pomysły, które pomogą ci osiągnąć sukces.

Pamiętaj, że czytanie takich lektur to nie tylko poszukiwanie konkretnych rozwiązań, ale również wchodzenie w klimat samorozwoju oraz budowanie motywacji do zmian. Życie wymaga bowiem, by nie stać w miejscu i zacząć czerpać z doświadczeń innych ludzi. Dlatego warto rozpocząć swoją drogę już teraz od 9 powyższych sposobów na zarządzanie czasem dla osiągania optymalnej produktywności.

Jeżeli macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Cofnij

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.