Strona główna Styl życia Jak przedłużyć sobie życie

Jak przedłużyć sobie życie

1139
0
jak przedłużyć sobie życie
Warto zmienić swój styl życia by przedłużyć sobie życie

Ludzie często myślą by przedłużyć sobie życie, kiedy są już w podeszłym wieku. Niestety, skuteczność takiego działania zależy od naszego postępowania przez całe życie.

Pomimo ciągłego postępu medycyny, coraz mniej ludzi w Polsce dożywa naprawdę sędziwego wieku. Jakie są tego przyczyny? Czy istnieje jakiś sposób by przedłużyć sobie życie? Niestety, istnieje więcej pytań niż cennych odpowiedzi.

Jak przedłużyć sobie życie?

Paradoksalnie takich pytań nie zadają sobie zwykle ludzie młodzi. Pojawiają się one zazwyczaj dopiero w średnim wieku, a czasem później. Niestety, by osiągnąć ten cel warto się o to starać od najmłodszych lat. W jaki sposób? Podpowiadamy poniżej.

Nie bój się lekarza

Niestety, większość ludzi do lekarza wybiera się dopiero w ostateczności. Zapominamy o tym, że do lekarza można wybrać się również w celu skontrolowania swojego stanu zdrowia. Wiele groźnych chorób, wykrytych we wczesnym stadium, ma duże szanse na wyleczenie. Bardzo często główną przyczyną śmierci jest zbyt późna diagnoza. Jeśli chcemy przedłużyć sobie życie, musimy nauczyć się, że regularne badania to podstawa! Warto podkreślić, że równie istotne jest dbanie o stan naszego uzębienia, dlatego kontrolne wizyty u dentysty są koniecznością.

Ostrożnie z używkami

Prosty sposób by przedłużyć sobie życie, to rzucenie wszelkich używek. Mowa tu o papierosach, narkotykach i alkoholu. Ten ostatni w niewielkich ilościach ma co prawda właściwości zdrowotne, ale jeśli nie potrafimy zachować umiaru, staje się trucizną. Ta sama zasada tyczy się kofeiny, która w większych ilościach może szkodzić.

Ostrożnie ze słońcem

Choć słoneczna pogoda ma ogromny wpływ na nasz nastrój, powinniśmy zachować umiar w opalaniu. Zawsze pamiętajmy o stosowaniu odpowiedniej ochrony: zarówno w postaci kremu z filtrem, jak i nakrycia głowy. Odradzamy również wizyty na solarium. Stale wzrasta liczba osób chorujących na groźne nowotwory skóry, a podstawowym czynnikiem, który przyczynia się do zachorowania jest właśnie promieniowanie UV. Należy również pamiętać, że promienie słoneczne są aż w 80% odpowiedzialne za starzenie się skóry.

Unikaj stresów

Choć unikanie stresów, w dzisiejszym świecie wydaje się wręcz niemożliwe, to jednak możemy mieć istotny wpływ na jego zmniejszenie. Jeśli zależy nam na tym by przedłużyć sobie życie, powinniśmy nauczyć się umiejętnie radzić sobie z sytuacjami stresowymi. Stres to nie tylko dyskomfort psychiczny, ale i przyczyna wielu groźnych chorób. Pozytywne myślenie jest niezbędne by przedłużyć sobie życie! Postaraj się znaleźć najlepszą dla siebie metodę rozładowywania stresu i złości, gdyż nigdy nie nie należy ich w sobie kumulować. Należy również pamiętać, że złość nie tylko szkodzi piękności. Zastanów się także jakie są przyczyny sytuacji stresowych pojawiających się w Twoim życiu? Może warto prowadzić jakieś zmiany, które pozwolą Ci ich uniknąć?

Stawiaj na naturalność

Niestety,  w dzisiejszych czasach, chemia towarzyszy nam na każdym kroku. Jest w jedzeniu, środkach higieny, kosmetykach, lekarstwach… wszędzie, a dla naszego zdrowia nie jest wcale obojętna. Staraj się być świadomym konsumentem i z uwagą dobieraj kupowane przez siebie produkty. Unikaj produktów, które zawierają dużo sztucznych dodatków, zagęstników, sztucznych aromatów i barwników, konserwantów oraz wzmacniaczy smaku. Pamiętaj, że wszystko to co  jesz lub aplikujesz na swoją skórę, odkłada się w Twoim organizmie i ma znaczny wpływ na jego funkcjonowanie. Warto również korzystać z naturalnych kosmetyków, nie zawierających substancji chemicznych.

Dieta, czyli jesteś tym co jesz

To co jemy ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Jeśli chcemy przedłużyć sobie życie, powinniśmy bacznie przyjrzeć się naszym nawykom żywieniowym. Wystarczy przyjrzeć się innym krajom, większość mieszkańców Chin dożywa naprawdę sędziwego wieku, mieszkańcy Włoch, Grecji czy Hiszpanii, rzadziej zapadają na nowotwory czy choroby serca. Dlaczego? Dlatego, że ich regionalna kuchnia, znacznie różni się od naszej.

Do minimum ograniczają spożycie czerwonego mięsa, sukcesywnie zastępując je rybami, owocami morza, warzywami i owocami. Jeśli chcesz dłużej cieszyć się zdrowiem, jedz jak najwięcej warzyw, owoców, ryb, orzechów i produktów pełno zbożowych. Unikaj smażenia na głębokim tłuszczu, żywności wysoko przetworzonej i tej z dużą zawartością sodu. Pamiętaj także o piciu wody, minimum 1,5 litra dziennie.

Sport może dać zdrowie

Im dłużej będziesz dbać o swoją aktywność fizyczną, tym lepiej. Pamiętaj że, ludzie, którzy preferują aktywny tryb życia, znacznie rzadziej chorują, lepiej też radzą sobie ze stresem. Aktywność fizyczna może przyjmować różne formy i być dopasowana do konkretnych preferencji. Najważniejsze jest systematyczne podnoszenie tętna przez wysiłek fizyczny. Doskonałym motywatorem do tego zawsze jest element konkurencji, dlatego gry zespołowe cieszą się zwykle największym powodzeniem.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.