Strona główna Zdrowie i uroda 6 prostych sposobów na pobudzenie pracy wątroby

6 prostych sposobów na pobudzenie pracy wątroby

4661
1
pobudzenie pracy wątroby
Warto skorzystać z kilku sposobów na pobudzenie pracy wątroby

Cierpisz może na trudności z trawieniem i szukasz jakiś naturalnych metod na pobudzenie pracy wątroby? Zapewne nie jesteś sam. Na szczęście można zrobić wiele, by dość szybko poczuć poprawę. Dzięki kilku wskazówkom zyskasz wiedzę w jaki sposób wspomóc procesy trawienia, by poczuć się znacznie lepiej.

Wiele osób cierpi z powodów problemów trawiennych, pojawiających się z rozmaitych przyczyn. Bardzo często wynikają one z nadmiernego obciążenia wątroby, która jest najważniejszym organem detoksykującym organizmu. Tego rodzaju dolegliwości wynikać mogą przede wszystkim z niewłaściwego stylu życia, a zwłaszcza obciążającej diety. Jak zatem zapewnić sobie pobudzenie pracy wątroby, by zapewnić sobie ulgę i lekkość.

Sposoby na pobudzenie pracy wątroby

Niżej przedstawiono 6 głównych sposobów na pobudzanie pracy wątroby, działających w większości napotykanych przypadków. Dzięki nim na pewno poczujesz się lżej i bardziej zdrowo.

Pij dużo wody z cytryną

Postaraj się pić codziennie od 8 do 10 szklanek filtrowanej, czystej wody. Jest to jedyny sposób na usunięcie przez wątrobę toksyn z organizmu. Najlepiej zaczynać każdy dzień od dużej szklanki wody ze świeżo wyciśniętym sokiem z całej lub połowy cytryny. Cytryna wzmacnia zdolność wątroby do usuwania toksyn. Kwas cytrynowy stymuluje produkcję żółci, która również jest jedną z dróg wydalania toksycznych substancji z organizmu. Picie wody z cytryną przynosi zresztą dużo więcej korzyści, niż tylko pobudzenie pracy wątroby.

Jedz warzywa krzyżowe

Spożywaj pokarmy regenerujące wątrobę, takie jak: zielone warzywa liściowe, buraki, marchew, kapusta, jarmuż, rukola oraz inne jarzyny. Istnieją specjalne pokarmy, polecane przy detoksykacji wątroby, które powinny być spożywane przynajmniej dwa razy dziennie. Jedz duże ilości cebuli, czosnku i brokułów, które zawierają siarkę, konieczną do wzmocnienia odtruwających funkcji wątroby.

Do procesu detoksykacji niezbędne są duże ilości składników odżywczych, zaleca się więc suplementację witamin i minerałów. Niedobór nawet pojedynczego składnika może poważnie zakłócić proces naturalnego oczyszczania. Pobudzenie pracy wątroby może wiązać się z prozaiczną potrzebą dostarczenia organizmowi niezbędnych wartości odżywczych.

Zastosuj masaż

Leżąc płasko na plecach, delikatnie masuj okolice woreczka żółciowego i wątroby. Są one rozmieszczone wzdłuż dolnej linii żeber po prawej stronie. Masaż ułatwi dopływ krwi do wątroby i powinien wzmóc jej pracę. Dzięki temu większość ludzi odczuwa wyraźną ulgę.

Nie przeciążaj wątroby

Organ ten pracuje wystarczająco ciężko, nawet gdy nie musi radzić sobie z neutralizacją alkoholu i nadużywanych leków przeciwbólowych. Warto uzmysłowić sobie, że regularne przyjmowanie nawet niewielkich dawek środków przeciwbólowych jest główną przyczyną lekopochodnych chorób i zaburzeń pracy wątroby. Pamiętaj, że nie będziesz musiał poszukiwać sposobów na pobudzenie pracy wątroby gdy przestaniesz jej szkodzić. Warto częściej zwracać uwagę na to co się zażywa i spożywa.

Przyjmuj suplementy wspomagające pracę wątroby

Ostropest plamisty, kurkuma oraz mniszek lekarski korzystnie wpływają na wątrobę, oczyszczając ją i chroniąc. Przyjmuj 45 mg kurkumy, 400 mg wyciągu z mniszka lub 400 miligramów ostropestu dziennie. Możesz równie dobrze zaparzyć świeże korzenie mniszka we wrzątku, aby uzyskać napar. Jeśli masz zamiar zbierać dziko rosnące mlecze, pamiętaj, aby zrywać je tylko z obszarów nieskażonych pestycydami. Pobudzanie pracy wątroby tymi metodami wymagać będzie ściślejszej obserwacji własnego organizmu, w celu ustalenia dawek optymalnych.

Dostarczaj organizmowi niezbędnych minerałów

Minerały są nieodzowne w procesie oczyszczania wątroby, tak więc upewnij się, że spożywasz wystarczające ilości pokarmów bogatych w te składniki lub zdecyduj się na przyjmowanie suplementów. Najskuteczniej działają suplementy w płynie, zawierające zarówno mikro- jak i makroelementy. Pierwiastki niezbędne przy detoksykacji wątroby to m.in.: magnez, wapń, potas, miedź, sód, żelazo, cynk, selen oraz mangan.

Pobudzenie pracy wątroby przede wszystkim metodami naturalnymi

Jak widzisz istnieją zupełnie naturalne metody na pobudzanie pracy wątroby i wspomaganie trawienia. Powinieneś jednak wziąć sobie do serca zasadę podstawową, że zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć wszelkie dolegliwości.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

1 KOMENTARZ

  1. Wątrobie dobrze robi ostropest plamisty. Nie tylko pomaga ją oczyszczać, ale też chroni przed różnymi szkodliwymi substancjami. Dlatego teraz już od dłuższego czasu regularnie biorę suplement z wyciągiem z ostropestu

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.