Strona główna Rozwój osobisty Co motywuje do ćwiczeń?

Co motywuje do ćwiczeń?

1841
0
motywacja do treningu
Motywacja do treningu rośnie z czasem

Właściwa motywacja do treningu może przynieść zaskakująco dobre efekty. Dzięki niej możemy nie tylko osiągnąć lepszą kondycję i wygląd ciała, ale również znacznie lepsze samopoczucie. O czym warto pamiętać, by ćwiczyć lepiej i regularniej?

Kto nie chciałby się pochwalić wysportowaną sylwetką i świetną kondycją? Chyba każdemu na tym zależy. Jednak takie efekty nie pojawiają się z powietrza. Wymaga to konkretnej pracy – konkretnego planu treningowego. Jednak taki plan trudno jest realizować – bardzo często ciężko jest zmobilizować się do ćwiczeń. Jak to zmienić? Jak znaleźć motywację do ćwiczeń?

Efekt treningu

Zazwyczaj przed treningiem myślimy o tym, jak bardzo się nam nie chce, jak jesteśmy zmęczeni itd. Warto zupełnie odwrócić swój sposób myślenia i zacząć rozważać, co da nam trening. Myśl zatem o tym, jak będziesz się dobrze czuł po treningu, jak wiele będziesz miał energii, jaką satysfakcje będziesz odczuwał. I wcale się nie oszukujesz! Przecież po treningu ma się więcej energii, więcej motywacji, większe zadowolenie i lesze samopoczucie. Dzieje się tak gdyż trening wyzwala w organizmie endorfiny. Takie myślenie na pewno będzie motywacją do treningu.

Poranny trening – co da?

Często najtrudniej jest się zmotywować do ćwiczeń rano. Wtedy również warto sobie przypominać, dlaczego taki trening jest najlepszy. Po pierwsze, daje energię na cały dzień i sprawia, że przez cały dzień ma się dobry humor. Po drugie, od rana spalamy więcej kalorii i pobudzamy metabolizm, który na zwiększonych obrotach będzie działał jeszcze długo po treningu. Po trzecie, poranny trening poprawia wydajność i zdolność do pracy. Kiedy tak się o tym myśli, od razu chce się ćwiczyć.

Dobra zabawa

Warto też nie podchodzić do treningu jak do nieprzyjemnego obowiązku. Myśl o treningu jak o dobrej zabawie. To świetny sposób na odstresowanie się oraz spędzenie czasu z przyjaciółmi. Trzeba tylko wybrać naprawdę odpowiedni rodzaj treningu – to może być fitness, zumba, basen, rower czy tenis.

Motywująca przeszłość

Dla niektórych motywacją okaże się powrót do przeszłości. Może warto wyciągnąć woje stare zdjęcia, na których miałyśmy kilka kilogramów mniej. Warto przypomnieć sobie, jak się wtedy czuliśmy, jakie do były dla nas możliwości itd. Warto postawić sobie cel, by wrócić do tego wyglądu. Zdjęcie powieś na lodówce lub na szafie, by było ono motywacją do działania.

Małe kroczki

Wiele osób demotywuje się, gdyż zaczyna od zbyt ciężkich treningów. Warto zatem ustalić lżejszy plan treningowy i go realizować. Tedy ćwiczenia przyniosą radość i korzyść – a widząc, że sobie z nimi radzimy, z większą motywacja przejdziemy na kolejny poziom.

Oczywiście to tylko kilka porad. Każdy może znaleźć motywację, która mu najbardziej odpowiada. Ale dzięki temu łatwiej będzie działać i osiągać efekty. Warto jeszcze pamiętać, że motywacja do treningu rośnie z czasem, kiedy stajemy się bardziej zaawansowani w podejmowanych ćwiczeniach.

Źródło: accommo.pl

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.